O nás | TerraFarma.cz

O nás

Kdo jsme

Jsme vzdělávací farma, kde si vyrábíme vlastní potraviny, nabízíme vzdělávací kurzy, kempy a ubytování nebo pronájem farmy. Učíme studenty, odkud jídlo pochází a jak se dostává na náš stůl, vše o kozím mléce, výrobě sýra, pečení chleba a pěstování rostlin. Farma patří naší rodině již po 4 generace a hospodaříme na 6 hektarech půdy. Produkujeme vlastní mléko, maso, vajíčka, ovoce a zeleninu. Všechno jsou produkty ekologického zemědělství. Naše farma je na krásném místě, obklopeném lesy a loukami. Nacházíme se 1 hodinu jízdy od Prahy, snadno se k nám dostanete veřejnou dopravou.

Těšíme se na vás!

Terra Farma

Rozhovory

Terra Farma - English course on farm

Středočeská farma vzdělává děti, učí je kopat brambory či zabíjet králíky. Někteří neznají ani základy

Dnešní svět se stále častěji vrací zpět k farmaření, jak tomu bylo v letech dřívějších. Terra farma je experimentální vzdělávací hospodářská usedlost ve středočeských Chrašticích, která pěstuje vlastní potraviny a učí studenty, odkud vlastně jídlo pochází, co vše obsahuje a jak pěstovat rostliny, vyrábět sýry či péct chleba. Farmu vede Ing. Václav Trávníček a jeho žena Ma. Bethany Staneland, pocházející z Kanady. O začátcích farmy, jejím poslání i plánech do budoucnosti se s námi rozpovídal sám majitel Václav Trávníček. V čem tkví kouzlo této usedlosti?
Terra Farma - English course on farm

Agroturistika - dovolená na farmě

Vzpomínky na prázdniny strávené u babičky a dědy na venkově, kde běhaly po dvoře slepice a okolní louky byly poseté ovcemi, se z paměti vybaví mnohým z nás. V rychlém tempu dnešní technologické společnosti se k zábleskům bezstarostných časů v přírodě a k jednoduchému stylu života ve volných chvílích rádi vracíme. I proto se mezi tipy na dovolenou stále více prosazují adresy prostých statků a farem, které nám v rámci populární agroturistiky nabízí v náručí přírody na čerstvém vzduchu několik dní spočinout.

Náš Tým

Ing. Václav Trávníček

Je zdatný obchodník, farmář a výborně se dorozumí anglicky. Jeho velikou zálibou je práce se dřevem. Skvěle zvládá svoji práci, chod farmy, ale i v kuchyni se mu báječně daří. Pokud je třeba, dokáže upéct chleba nebo spravit plot. Má přirozený dar učit, dokáže studentům pomoci a vše jim vysvětlit.

Ma. Bethany Staneland

Je původem z Kanady a v roce 2012 se přestěhovala do České republiky se svým manželem Václavem Trávníčkem. Věnuje se výuce anglického jazyka a farmaření. Získala titul Masters in Leadership na Royal Roads University a učí angličtinu zaměřenou na mládež již od roku 2010. Její osobní zájmy jsou zemědělství, udržitelné bydlení a provozování zážitkového učebního centra. V minulosti spolupracovala s kanadskými přistěhovalci a nyní pracuje s českými studenty angličtiny.

Dotace

17/004/06110/120/000310 Mladý zemědělec, Bethany Staneland

V našem projektu jsme zrekonstruovali malou bio rodinnou farmu zakoupením traktoru, výstavbou nového plotu, stavbou zvířecích stájí a polytunnelem.